Babičkin slepačí vývar

Babičkin štipľavý slepačí vývar

Potrebujeme: 
1 čerstvú domácu sliepku, 5-6 bobkových listov, 5 guľôčok čierneho a 5 guľôčok nového korenia, 3 klinčeky, kúsok zázvoru, 1 KL kurkumy, 2 neošúpané cibule, 2 strúčiky cesnaku, hrubú nerafinovanú morsku soľ, 6 mrkiev, 3 petržleny, 1/2 menšieho zeleru, 1 menší pór, zväzok petržlenovej a zväzok zelerovej vňate
Na krupicové halušky: 3-4 PL detskej krupice, 1 vajce, štipka soli, 2 vetvičky nadrobno nakrájanej petržlenovej vňate

Postup:

Do hrnca so sliepkou vždy pridávam ako prvý bobkový list. Spolu s ním sa do vývaru dostáva silný antioxidant. Vavrín pravý je čistý prírodný produkt, ktorý podporuje trávenie, zásobí telá jedákov minerálmi a vitamínmi, poriadne ich zdetoxikuje a pozdvihne im náladu. Pridáme ešte 5 guľôčok čierneho, 5 guľôčok nového korenia a 3 voňavé klinčeky. Trocha kurkumy, ktorá dodá krásnu farbu a zlepšuje náladu, je bojovníkom proti jarnej únave a tráviacim problémom. Ešte do vývaru čľupnú dve menšie neošúpané cibule a dva strúčiky cesnaku, účinné prírodné antibiotiká. Po štyroch hodinách varenia vyberiem z polievky mäsko, pokrájam ho na kúsky. Ošúpem zeleninu a zviažem zväzok byliniek. Všetko vhodím do polievky, trochu pridáme oheň a dosolím. Z detskej krupice, jedného domáceho vajíčka, štipky soli a nakrájanej petržlenovej vňate pripravím cesto na halušky. Odoberiem z vývaru do menšieho hrnca. Lyžicu namočím do vriaceho vývaru, potom do nej naberiem cesto a vložím halušku do hrnca. V postupe pokračujem, kým miniem všetko cesto. Čakám asi desať minút, kým sa veľké krupicové halušky uvaria. Nakrájam zväzok čerstvej petržlenovej vňaze. Polievku naberiem do tanierov, pridám nakrájanú petržlenovú vňať a nakrájané mäso. 
Môj muž vstáva od stola, pretože hľadá čili papričky. S naším synom si sypú ich zrniečka a drobné kúsočky do taniera s vývarom. Ak nájdu poriadne štipľavé, začína pri našom stole smiech a zábava. Preto sa tento vývar volá štipľavý. Nakoniec sa vždy smejeme všetci  a po lícach nám tečú slzy šťastia.

Recept pripravila a odfotila Jana Štrbková, www.medovemotuzy.sk