Domáci bazový sirup

Čas prípravy asi 15 minút
Čas odležania 4 dni
Čas uskladnenia: 6 mesiacov

Potrebujeme na 3,5 litra:

asi 20 veľkých kvetov bazy, 1 kg cukru alebo medu, 1 biocitrón, 60 g kyseliny citrónovej

+ Extra labužnícky tip:

Hriešny nápoj s prosecom
Potrebujeme pre 4 osoby: 1 l Proseca, 1 l minerálky, 200 ml bazového sirupu

Kvety umyjeme pod tečúcou vodou kvietkami nadol a necháme odkvapkať na bavlnenej utierke. Kvety natrháme a uložíme na papier na pečenie. Cukor nalejeme do 3 l vody a varíme. Citrón umyjeme, poutierame dosucha nakrájame na plátky. Plátky citróna, kyselinu citrónovú a kvety uložíme do päťlitrového skleneného pohára, zalejeme horúcim cukrovým sirupom, necháme vychladnúť. Pevne uzatvoríme, dáme na chladné miesto odpočívať na 3 – 4 dni. Potom sirup zlejeme do fliaš, dobre uzatvoríme. Uchovávame v chladničke, spotrebujeme do 6 mesiacov. Naservírujte si hriešny bazový nápoj s prosecom, ktorý vás osvieži počas letných dní.

Ak nechceme med variť, nalejeme do pohára s  plátkami citróna, kyselinou citrónovou a kvetmi prevarenú vodu, musí byť ešte horúca. Keď vychladne na 45 - 50 stupňov, primiešame tekutý med, necháme vychladnúť a potom postupujeme ako pri "cukrovom" sirupe. Uchovávame v chladničke a spotrebujeme do troch - štyroch týždňov.

Na hriešny bazový nápoj si do 250 ml pohárov dáme 1 diel bazového sirupu a 4 diely sektu, dolejeme minerálnou vodou. Vynikajúco chutí s kúskami ľadu.