Domáci chlebík s medvedím cesnakom a bylinkovým maslom

Príprava: 70 minút
Pečenie: 50 minút

Potrebujeme: 250 g špaldovej celozrnnej múky, 250 g špaldovej hladkej múky, 1/2 kocky čerstvého droždia, 350 ml vlažného kozieho mlieka, 1 lyžicu cukru, 175 ml olivového oleja, 1 lyžicu soli, 3 hrste mladých lístkov medvedieho cesnaku

Obe múky preosejeme do misky, uprostred urobíme jamku. Je dôležité, aby sa múka prevzdušnila, chlebík bude vláčnejší. Droždie rozdrobíme do 100 ml mlieka s cukrom a vylejeme do jamky v múke. Zakryjeme čistou utierkou a položíme na teplé miesto, necháme 1/2 hodiny kysnúť. Zvyšné mlieko zmiešame so soľou, 2 lyžice oleja, zmes vylejeme k múke s vykysnutým  kváskom a vypracujeme hladké cesto. Umyté lístky medvedieho cesnaku nasekáme nadrobno a zmiešame so zvyšným olejom. Formu na srnčí chrbát vystelieme papierom na pečenie. Cesto vyklopíme na pomúčenú pracovnú plochu, ešte ho premiesime a rozvaľkáme na hrúbku asi 1 cm. Potrieme ju olejom zmiešaným s cesnakom, stočíme ako roládu a potom nakrájame asi na 2 cm plátky. Poukladáme do formy každý plátok, presne ako pečené buchty. Potrieme olejom s medvedím cesnakom a necháme ešte asi pol hodinu vykysnúť. Pečieme asi 50 minút dozlatista v rúre predhriatej na 180 °C. Po dopečení vyklopíme a podávame ešte mierne teplý, napríklad s bylinkovým maslom.

Bylinkové maslo
Náročnosť: nízka
Príprava: 10 minút, chladenie: 30 minút

Potrebujeme: 250 g masla, 1 hrsť mladých lístkov medvedieho cesnaku, 1 lyžičku nerafinovanej morskej soli

Zmäknuté maslo dôkladne rozmiešame s najemno nakrájaným medvedím cesnakom a soľou. Vytvoríme valček a zabalíme do potravinovej fólie. Dáme do chladničky na dve hodinky stuhnúť. Podávame na čerstvé pečivo alebo na pečené mäsko.

Recepty pripravila, nastajlovala a odfotila: Jana Štrbková, www.medovemotuzy.sk