Karamelovo-čokoládové rezy

Príprava: 35 minút + pečenie: 15 minút

Potrebujeme na 1 tortovú formu (priemer 15 centimetrov):

1 hrnček ovsených vločiek, 1/4 hrnčeka kokosovej múky, 4 PL medu (alebo javorového sirupu), 4 PL roztopeného kokosového oleja, 1 ČL vanilkového extraktu
Na karamelovú vrstvu: 60 g mandľového masla (vyrobené z 2 hrnčekov lúpaných mandlí), 8 datlí, 1 ČL vanilkového extraktu
Na čokoládovú polevu: 30g tmave horkej čokolády, 1 ČL kokosového oleja

Postup:

1. Vyrobíme si mandľové maslo. 2 hrnčeky mandlí mixujeme v sekáčiku potravín 15-20 minút na vysokých otáčkach. Ak sa rozsekané mandle počas mixovania prilepia na kraje mixéra, treba ich pridať k zvyšku hmoty.

2. Ovsené vločky rozmixujeme na hladkú múku. V miske ich zmiešame s kokosovou múkou, medom, roztopeným kokosovým olejom a vanilkovým extraktom. Vznikne husté cesto, ktoré rozotrieme do malej formy vystlanej papierom na pečenie.

3. Cesto pečieme 15 minút na 180⁰C dozlatista.

4. Kým sa cesto pečie, pripravíme si karamelovú vrstvu. V mixéri mixujeme dohladka (asi 5 minút) mandľové maslo s datlami a 1 ČL vanilkového extraktu.

5. Karamelovú hmotu rozotrieme na vychladnuté cesto. Vodnom kúpeli roztopíme čokoládu s 1 ČL kokosového oleja.

6. Roztopenú čokoládu vylejeme na vrch koláča a uložíme ho na 30 minút do mrazničky. Potom koláč nakrájame na tenké trojuholníky. Skladujeme v chladničke vo vzduchotesnej nádobe.

Katkin tip:

Kokosový olej obsahuje tuky so stredne dlhým reťazcom, ktoré sú rýchlo využiteľným zdrojom energie. Zbavujú závislosti na glukóze! Upravujú hladinu cholesterolu a triglyceridov. Podporujú tvorbu hormónov. Olej má vysoký obsah vitamínov A, C, E. Výborne využitelná energia pre bunky, z ktorej nepriberiete!

Príprava receptu, foodstyling: Nina Malina, text a foto: Jana Štrbková, www.medovemotuzy.sk