Mandľový koláč s jablkami

Príprava: 50 minút + pečenie

Pečenie: 65 minút

 

Potrebujeme na 1 formu s priemerom 26 cm

Na cesto:

50 g práškového cukru (použili sme cukor z kokosových kvetov)

100 g zmäknutého masla + na vymastenie formy

150 g hladkej múky + na vysypanie pracovnej dosky (použili sme hladkú špaldovú múku)

1 vajce

štipka soli

Na plnku:
4 jablká

1 balenie vanilkového cukru

2 lyžice medu

šťava a kôra z 1 bio citróna

240 g mletých mandlí

160 g práškového cukru

150 g zmäknutého masla

2 vajcia

2 PL hladkej múky

štipka soli

Postup:

1. Všetky ingrediencie na cesto zmiešame a vypracujeme jednotnú hmotu. Zabalíme do potravinovej fólie a vložíme na 30 minút do chladničky.

2. Rúru vyhrejeme na 200 °C. Cesto na pomúčenej doske vyvaľkáme do tvaru kruhu, preložíme do vymastenej formy a ešte v nej doformujeme. Cesto poriadne popicháme vidličkou. Vložíme do rúry a pečieme 15 minút.

3. Do hrnca nalejeme vodu, vytlačíme, šťavu z jedného citróna, pridáme citrónovú lôru, vanilkový cukor a med. Jablká prekrojíme na polovice, ošúpeme a zbavíme jadrovníkov, ihneď vkládáme do pripravnej vody s citrónom a koreninami, aby nezhnedli. Varíme 5 minút. Rúru predhrejeme na 160 °C.

4. Zmiešame mleté mandle a práškový cukor. Maslo, vajíčka a štipku soli poriadne vyšľaháme dohladka, pridáme preosiatu múku a premiešame. Nakoniec primiešame mandle s práškovým cukrom. Masu rovnomerne roztrieme na cesto. Navrch naukladáme rozpolené a uvarené jablká, trochu ich do plnky povtláčame. Pečieme na 160 °C asi 50 minút. Podávame posypané práškovým cukrom a pre maškrtníkov odporúčame pridať aj kopček šľahačky.

Príprava receptu, foodstyling, dekorstyling, text, foto: Jana Štrbková, www.medovemotuzy.sk