Medová roláda s parížskou šľahačkou

Príprava: 30 minút + chladenie cez noc

Pečenie: 10 minút

 

Potrebujeme:

4 vajcia
250 g slnečnicového medu z včelnice Medové motúzy
1 ČL sódy bikarbóny
150 g hladkej múky

Na plnku:

400 ml 33% sladkej smotany
100 g horkej čokolády (aspoň 75 % obsah kakaa)
2 PL cukru

Postup:

  1. Večer vopred si pripravíme parížsku šľahačku. Vlejeme smotanu do hrnca, prisypeme cukor a nalámeme do nej čokoládu. Začneme nahrievať na miernom ohni, počkáme, kým sa čokoláda rozpustí a na chvíľu necháme prejsť varom. Necháme vychladnúť a na noc vložíme do chladničky. Na druhý deň si upečieme medovú roládu podľa základného receptu.

  2. Vajcia rozdelíme na žĺtky a bielky. Žĺtky vyšľaháme s medom na krémovú svetlú zmes. Múku preosejeme a premiešame so sódou bikarbónou. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh. Po častiach striedavo pridávame do žĺtkovej masy vyšľahaný sneh a preosiatu múku. Premiešavame metličkou na sneh ale len zľahka. Roláda tak bude obzvlášť nadýchaná.
  3. Rúru vyhrejeme na 180 °C. Na plech vystlaný papierom na pečenie navrstvíme medové cesto a rovnomerne rozotrieme. Pečieme asi 10 až 12 minút. Ale 10 minút by malo byť tak akurát.
  4. Na stôl si pripravíme kuchynskú utierku a posypeme ju práškovým cukrom. Upečenú roládu preklopíme na utierku, tak aby bol papier na vrchu. Trochu ho pokvapkáme studenou vodou a opatrne stiahneme. Roládu hneď aj s utierkou zvinieme a necháme vychladnúť. Vychladnutú roládu rozvinieme a naplníme parížskou šľahačkou, pocukríme a dozdobíme mätou.

Príprava receptu, foodstyling, foto, text: Jana Štrbková, www.medovemotuzy.sk