Medová torta s karamelovou plnkou a s fialkami

Potrebujeme na 1 tortovú formu:
4 vajcia, 1 lyžičku sódy bikarbóny, 250 g medu, 150 g hladkej múky
Na plnku:
400 g trstinového cukru
250 ml vody
250 ml šľahačkovej smotany
500 g masla
dreň z jedného vanilkového struku

Pripravíme si cesto. vajcia rozdelíme na žĺtky a bielky. Žĺtky vyšľaháme s medom na svetlú krémovú zmes. Múku preosejeme a premiešame so sódou bikarbónou. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh. Do žĺtkovej masy po častiach pridávame vyšľahaný sneh a preosiatu múku. Zľahka premiešavame metličkou na sneh. Cestom naplníme maslom vymastenú tortovú formu a pečieme vo vyhriatej súse asi 25 - 30 minút. Šlajdľou skontrolujeme, či sa cesto v strede torty nelepí. 

Na plnku si vyrobíme karamel. Vodu a cukor dáme do hrnca na veľký oheň a miešame, kým sa cukor vo vode nerozpustí. Plameň stíšime asi na minútu na minimum a miešame ďalej. privedieme do varu a varíme asi 10 - 13 minút bez miešania. Keď začne cukor karamelizovať jemne zamykáme panvicou a odstavíme z ohňa. Pomaly pridávame smotanu, miešame a vrátime hrniec na pol minúty na mierny oheň, aby sa zložky dobre spojili, nakoniec pridáme dreň z vanilkového struku. necháme vychladnúť.
Maslo nakrájame na kocky a dáme do šľahača, šľaháme asi 8 minút. Pridáme vychladnutý karamel a šľaháme ďalších 8 minút. 

Korpus prekrojíme na tri alebo štyri časti (podľa priemeru formy), každú časť natrieme plnkou a štvrtinu si necháme aj na ozdobenie bokov a vrchu torty. Na nanášanie krému používame špachtľu. Dajme schladiť na 2 - 3 hodiny do chladničky a dozdobme fialkami. Dobrú chuť.