Medová torta s tvarohovou plnkou a malinami

Potrebujeme na 1 plech:

4 vajcia
250 g agátového medu
1 ČL sódy bikarbóny
150 g hladkej múky

Na plnku:

1 pohár slivkového lekváru
olej na vymastenie tortovej formy
120 g kryštálového cukru
1 balíček vanilkového cukru
2 balíčky želatínového stužovadla
500 g nízkotučného tvarohu
500 ml smotany na šľahanie
práškový cukor na posypanie
500 g odkôstkovaných sliviek alebo malín
250 g malín alebo černíc

Postup:

Vajcia rozdelíme na žĺtky a bielky. Žĺtky vyšľaháme s medom na krémovú svetlú zmes. Múku preosejeme a premiešame so sódou bikarbónou. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh. Po častiach striedavo pridávame do žĺtkovej masy vyšľahaný sneh a preosiatu múku. Premiešavame metličkou na sneh ale len zľahka. Roláda tak bude obzvlášť nadýchaná.

Rúru vyhrejeme na 180 °C. Na plech vystlaný papierom na pečenie navrstvíme medové cesto a rovnomerne rozotrieme. Pečieme asi 10 až 12 minút. Ale 10 minút by malo byť tak akurát.

Na stôl si pripravíme kuchynskú utierku a posypeme ju práškovým cukrom. Upečenú roládu preklopíme na utierku, tak aby bol papier na vrchu. Trochu ho pokvapkáme studenou vodou a opatrne stiahneme. Roládu hneď aj s utierkou zvinieme a necháme vychladnúť. Vychladnutú roládu rozvinieme.

Rozrolované cesto potrieme slivkovým lekvárom a znovu zrolujeme. Roládu nakrájame na plátky široké asi 1 centimeter. Dno tortovej formy vymastíme. Slimáčiky poukladáme tesne vedľa seba na dno formy. 120 g cukru premiešame s vanilínovým cukrom a so želatínovým stužovadlom, primiešame do tvarohu. Vyšľaháme smotanu a zmiešame ju s tvarohovou zmesou. Polovicu krému natrieme na korpus vytvorený so slimáčikov rolády. Na krém naukladáme pokrájané slivky a celé maliny či černice. Navrch natrieme zvyšný krém. Dozdobíme malinami, černicami alebo aj zvyšnými slimáčikmi rolády. Nakoniec posypeme práškovým cukrom.

Príprava receptu, foodstyling, dekorstyling, text a foto: Jana Štrbková, www.medovemotuzy.sk