Metrový koláč

"Je to už pekných pár rokov, keď sme sa s Alex Cíchovou stretli na pracovnom pohovore, kde sa uchádzala o prácu grafičky v ženskom časopise. Spoznala som tak profíčku, ktorá miluje svoju prácu, má vynikajúci vkus a dokáže krásne vytvárať grafiku ženských časopisov. A tento rok som od nej vymámila aj recept na jej  najobľúbenejší vianočný zákusok, ktorý ma vrátil do detstva. Je to metrový koláč. Mňam!"

Jana Štrbková

Potrebujeme:

2 formy na srnčí chrbát

Na cesto: 8 vajec, 520 g práškového cukru, 200 ml oleja, 200 ml teplej vody, 1 balíček vanilkového cukru, 520 g polohrubej múky, 1 balíček kypriaceho prášku, 2 lyžice kakaa, štipku sódy bikarbóny, tuk na vymastenie a múku na vysypanie formy, čokoládovú polevu

Na krém: 800 ml mlieka, 2 balíčky krémového prášku Zlatý klas, 200 g práškového cukru, 1 balíček vanilínového cukru, 500 g masla, 150 ml rumu

Postup:

  1. Dve formy na srnčí chrbát vymastíme maslom a vysypeme múkou. Pripravíme si cesto. Vyšľaháme najskôr bielky so štipkou soli a v druhej miske vyšľaháme dopenista žĺtky s cukrom, postupne primiešame vlažnú vodu a olej. Do tejto hmoty striedavo primiešavame preosiatu múku zamiešanú s jedným kypriacim práškom a jemne sneh.
  2. Polovicu piškótového cesta vlejeme do jednej formy.
  3. Do druhej polovice cesta vmiešame preosiate kakao a štipku sódy bikarbóny.
  4. Kakaové cesto vlejeme do druhej formy a dáme piecť do rúry vyhriatej na 180 °C asi 40 minút. Špajdľou vyskúšame, či je cesto upečené. Upečené žlté cesto vyberieme a hnedé ešte dopečieme, potrebuje asi o 10 minút dlhší pobyt v rúre.
  5. Korpusy necháme vychladnúť vo formách a potom ich vyklopíme.
  6. Pripravíme si krém. V mlieku uvaríme dva pudingové prášky Zlatý klas, do uvareného pudingu pridáme asi pol decilitra rumu a puding necháme vychladnúť. Zmäknuté maslo vymiešame s cukrom a postupne prišľahávame puding.
  7. Korpusy nakrájame na jedenapolcentimetrové plátky. Zvyšok rumu dáme do fľaštičky s rozprašovačom, aby sme rum rovnomerne striekali na piškótové plátky.
  8. Ideme skladať. Plátok žltého korpusu postriekame rumom, natrieme naň plnú lyžicu krému, ten rozotrieme a prilepíme ďalší kus hnedého korpusu. Tak striedavo pozliepame všetky kúsky.
  9. Zvyškom krému potrieme vrch a boky koláča, posypeme strúhaným kokosom a necháme ho stuhnúť.

Recept Alex Cíchovej pripravila a odfotila Jana Štrbková, www.medovemotuzy.sk