Rigoletto

"Rigoletto je obľúbený vianočný koláč mojej priateľky, vynikajúcej publicistky Katky Alberty Ondrejkovej, s ktorou mám tú česť už dlhé roky spolupracovať. Spojila nás síce práca, ale jedna v druhej sme našli blízke duše, ktoré sa nielen pochopia, ale si dokážu aj úprimne poradiť. Katka je gurmánka a vynikajúca cukrárka, ktorá svojej rodine dopraje vždy len to najlepšie."


Potrebujeme na 1 plech:

Na cesto: 250 g masla, 360 g hladkej múky, 120 g práškového cukru, malinový džem

Na plnku: 4 vajcia, 250 g práškového cukru, 200 g hrozienok, 200 g mletých orechov, 200 g kandizovaného ovocia

Na krém: 3 vajcia, 2 lyžice kakaa, 250 g masla, 300 g práškového cukru

Na polevu:

70 g masla, 100 g čokolády na varenie

Postup:

  1. Pripravíme si cesto. Z masla, práškového cukru a preosiatej múky vymiesime cesto, ktoré na chvíľu odložíme do chladničky. Studené cesto rozvaľkáme, preložíme na plech vystlaný papierom na pečenie a napoly upečieme, asi 15 minút pri teplote 180 °C. Teplé, čiastočne upečené cesto potrieme malinovým džemom.
  2. Pripravíme si plnku. Vajcia s cukrom vyšľaháme dopenista. Penu nad parou zohrejeme, odstavíme a opatrne vmiešame posekané orechy, kandizované ovocie a hrozienka. Pripravenú zmes navrstvíme na cesto a vložíme dopiecť do rúry vyhriatej na 150 °C asi na 40 minút dozlatista.
  3. Pripravíme si krém. Tri vajcia, práškový cukor a kakao vymiešame nad parou dotuha. K vychladnutej zmesi pridáme zmäknuté maslo a vymiešame krém, ktorý natrieme na vychladnuté cesto.

Pripravíme si polevu. Čokoládu polámeme, spolu s tukom rozpustíme nad parou a vymiešame hladkú polevu, ktorú opatrne natrieme na plnku. Necháme stuhnúť a pokrájame.

Recept Kataríny Alberty Ondrejkovej pripravila a odfotila: Jana Štrbková, www.medovemotuzy.sk