Torta medový krémeš

Medová láska, narodeninová torta pre môjho muža :-)

Potrebujeme:

Na cesto:

300 g hladkej múky
100 g práškového cukru
2 lyžice rumu
2 vajcia
2 lyžice medu
1 lyžičku sódy bikarbóny
50 g masla

Na krémovú plnku
200 g masla
150 g kryštálového cukru
1 l mlieka
2 žĺtky
4 lyžice polohrubej múky
2 balíčky krémového prášku Zlatý klas
2 lyžice rumu

Na šľahačkocú plnku:
2x 250 ml smotany na šľahanie (apoň 33 %)
1 balenie vanilkového cukru

Na posypanie:
mleté mandle

Postup:

  1. Zo všetkých prísad na cesto rukami vymiesime polotuhé cesto. Rozdelíme ho na dve časti, vyvaľkáme a z každého kúska vyrežeme podľa dvoch tortových foriem kruhy jedna tortová forma má priemer 22 cm a druhá 10 cm. Ak nechcete mať krémeš v tvare trity, rozvaľkajte na dva pláty veľkosti plechu. ja som si z cesta ešte vykrojila dve srdiečka, keďže som túto tortu piekla pre manžela.
  2. Pláty dáme piecť na opačných stranách maslom vymastených a múkou vysypaných plechov do rúry vyhriatej na 180 ˚ Pečieme asi 15 minút.
  3. Do mlieka rozšľaháme žĺtky, preosiatu múku a zlatý klas. Všetko v hrnci uvaríme na pudingový krém, ktorý necháme za stáleho miešania vychladnúť.
  4. Dohlaska vymiešame maslo a práškový cukor, postupne po lyžiciach pridávame vychladnutý puding a nakoniec dochutíme rumom.
  5. Ak robíme tortu, väčší kruh zatvoríme do väčšej tortovej formy a menší kruh do menšej tortovej formy. krém rozdelíme a rozotrieme na oba pláty.
  6. Šľahačku s cukrom vyšľaháme dotuha. Rozotrieme na krém a prikryjeme druhým plátom. Odložíme do chladničky na hodinku stuhnúť.
  7. Pred podávaním posypeme mletým, mandľami a vrch ozdobíme upečenými medovými srdiečkami.