Tradičný kysnutý rebarborový koláč so špaldovou múkou

Potrebujeme:

500 g špaldovej celozrnnej múky, 250 ml kozieho mlieka, 75 g kryštálového cukru, 25 g droždia, 2 žĺtky + 1 vajce na potretie okrajov, 75 g masla, nastrúhanú kôru z 1 biocitróna, 1 lyžičku soli, 500 – 600 g rebarbory, 2 sáčky vanilkového cukru

Na posýpku:

100 g masla, 140 g špaldovej celozrnnej múky, 100 g kryštálového cukru

Postup:

Múku preosejem do väčšej misy, uprostred urobím jamku, do nej vlejem trochu vlažného mlieka, prisypem polovicu cukru a rozdrobené droždie. Odložím na teplé miesto, zakryjem a počkám asi 15 minút, kým sa vytvorí kvások. Potom pridám žĺtky, maslo, zvyšok cukru, citrónovú kôru, soľ a postupne prilejem zvyšok mlieka. Vypracujem vláčne cesto, miesim dlho, niekedy sa mi z dá, že večnosť až dovtečdyx, kým mi neačnú kvapkať z čela kropaje potu. Je to tvrdá práca, ale mám odskúšané, že robot šikovné ručičky nenahradí. Potom cesto odložím na teplé miesto, zakryjem utierkou a nechám aspoň dve hodiny kysnúť. Počas tohoto obdobia zdvojnásobí svoj objem. 

Rúru predhrejem na 170 °C. Veľký plech alebo dva menšie plechy, vymastím maslom. Na každý dám polovicu cesta a rukami ho roztiahnem na celú jeho plochu. Posypem umytou, škrabkou ošúpanou a na kúsky nakrájanou rebarborou a vanilkovým cukrom. 
Na posýpku si do misky dám na kúsky nakrájané maslo, posypem ho múkou a cukrom a rýchlo spracujem prstami. Posýpkou rovnomerne poprášim koláč. Okraje potriem rozšľahaným vajíčkom a pečiem asi 20 minút dozlatista.

Dobrú chuť.