fbpx
Domov Koláče a zákusky Piekla som v Teleráne 14.3.25: Jednoduchá a famózna vanilková torta s ovocím

Piekla som v Teleráne 14.3.25: Jednoduchá a famózna vanilková torta s ovocím

Autorka Jana Štrbková
Vanilková torta s ovocím

Jednoduchá vanilková torta s ovocím je hotová skutočne rýchlo. Na jej prípravu som použila môj univerzálny korpus zložený len z troch surovín, chutný smotanový syr, poctivú šľahačku a bobuľové ovocie. Hotovú aj krásne nazdobenú ju máte hotovú do pol hodinky. Tortu som piekla na živo v Teleráne 14.2.2025.

Vanilková torta s ovocím

Jednoduchá a famózna vanilková torta s ovocím

Vytlačiť recept
Porcie: 8 Čas prípravy: Čas varenia/pečenia:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Hodnotenie 5.0/5
( 2 počet hlasov )

Ingrediencie

1 x tortová formy s priemerom 18 cm
Na 1 korpus: 5 vajíčok, štipka soli, 125 g kryštálového cukru, 125 g hladkej múky, 1 ČL prášku do pečiva
malinový džem
Na plnku: 250 g čerstvého smotanového syra, 1 vanilkový struk, 400 ml smotany na šľahanie, 1 balenie vanilkového cukru
Na dozdobenie: 300 g čerstvého bobuľového ovocia, lístky mäty

Postup

  1. Rúru vyhrejme na 180 ˚C. Vajíčka oddelíme na žĺtky a bielky. Žĺtky s kryštálovým cukrom vyšľaháme do hustej, bielej, nadýchanej peny. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh. Múku a prášok do pečiva zmiešame a preosejeme cez sitko. Po lyžiciach pridávame do žĺtkovej hmoty. Po tretinách, jemne, do cesta primiešame sneh.

    Vanilková torta Teleráno

    Vanilková torta, ktorú som piekla 14.3.25 naživo v Teleráne. Piškótové orpusy sa z formy vyberajú skutočne veľmi dobre.

  2. Tortovú formu s priemerom 18 cm vystelieme papierom na pečenie. Vylejeme do nej cesto, rovnomerne ho rozotrieme. Vložíme do vyhriatej rúry a pečieme dozlatista asi 15 - 20 minút. Necháme vychladnúť a vyberieme z formy. Korpus rozkrojíme na polovicu.
  3. Smotanový syr zľahka zmiešame s vyškrabaným vanilkovým strukom. Studenú smotanu dotuha vyšľaháme spolu s vanilkovým cukrom a zmiešame s ochuteným syrom, dosladíme, preložíme do cukrárskeho vrecka a dáme vychladiť.
  4. Prvý korpus potrieme džemom, pomocou cukrárského vrecka s ozdobnou špičkou nanesieme polovicu krému a poukladáme naň bobuľové ovocie. Priložíme duhý korpus, postup zopakujeme. Tortu na vrchu ozdobíme zvyšným krémom, bobuľovým ovocím a lístakmi mäty.

    Vanilkovú tortu som uliekla z univerzálneho piškótového cesta zloženého len z 3 surovín.

    Vanilkovú tortu som upiekla z univerzálneho piškótového cesta zloženého len z 3 surovín.

Tip Medových motúzov

Korpusy môžeme prirpaviť aj orechové tak, že namiesto dvoch lyžíc múky pridáme dve lyžice najemno zomletých vlašských orechov, lieskovcov alebo mandlí.

Ešte si prečítajte

Zanechať komentár

* Použitím tohto formulára súhlasíte s uložením a spracovaním vašich údajov na tejto webovej stránke.

VA-146072466-1